Autorizovaný servis a prodej elektro.

SOMDIS v.o.s.  

                   

Krále Jana 312 - 583 01 Chotěboř   Tel.569623498   603853933  Ičo:25945394  Dič:CZ25945394

 

 Otevírací doba: pondělí - pátek  8:00-16:00   Sobota: zavřeno . Po předchozí domluvě možno kdykoli mimo pracovní dobu, i v sobotu. 
                      e-mailová adresa:somdis.v@iol.cz     

 

Jak vybírat myčku

 
JAK NAKUPOVAT MYČKY
 

Myčka nádobí se již stala běžným pomocníkem v domácnosti. Nejen že Vás zbaví nepříjemné práce, ušetří také čas, vodu a energii. Podle výzkumů je ruční mytí dražší až o 35 %!


UMÍSTĚNÍ

Jestliže chcete myčku postavit vedle kuchyňské linky nebo jinam, pak volte volně stojící myčku. Odejmutím horní desky lze často tento typ změnit na myčku podstavnou a umístit ji pod desku kuchyňské linky.

Pokud chcete myčku zabudovat do linky, vybírejte mezi myčkami vestavnými. Dvířka vestavné myčky jsou připravena na montáž panelu ze stejného materiálu, jako je kuchyňská linka. Patrný je pak jen ovládací panel nebo ani ten.


VELIKOST MYČKY

Myčka s rozměry přibližně 85 x 60 x 60 cm (výška x šířka x hloubka) bývá určena pro 12 souprav nádobí a vyhovuje rodině se třemi a více členy. Prostor v této myčce také umožňuje umývat i větší hrnce a pekáče.

Myčka s rozměry 85 x 45 x 60 cm (výška x šířka x hloubka) je určena pro 8 až 10 souprav nádobí. Máte-li málo místa či málo početnou rodinu. Nevýhodou bývá menší prostor pro mytí hrnců.

Jedna souprava nádobí zahrnuje hluboký, mělký a dezertní talíř, šálek, podšálek a příbor.


VYBAVENÍ MYČKY

Myčky bývají vybaveny dvěma koši na nádobí a zásobníky na mycí prostředky.

Horní koš obsahuje variabilní držáky na skleničky, hrníčky a jemné nádobí. Koš bývá výškově nastavitelný pro lepší uložení nádobí.

V dolním koši je držák pro mytí příborů, držáky na talíře a větší nádobí. Držáky by měly být sklopné nebo vyjímatelné, aby při mytí hrnců nepřekážely.

Zásobníky na mycí prášek bývají dělené (pro prášek na předmytí a mytí) a spojené se zásobníkem na leštidlo. Zásobník na leštidlo mívá dávkovač a může mít vyvedenu kontrolku na ovládací panel myčky. Zásobník soli je umístěn na dně myčky a kontrolka naplnění bývá na ovládacím panelu. Sůl je důležitá pro správný chod odvápňovače. Sůl i leštidlo se doplňuje zhruba po 20 mytích.


SPOTŘEBA ENERGIE

Pro snadnou orientaci ve spotřebě energie je každá myčka povinně zařazena do tzv. energetické třídy. Energetické třídy jsou označeny písmeny A až G, kde A znamená nejnižší spotřebu energie a G spotřebu největší.


ÚČINNOST MYTÍ, ÚČINNOST SUŠENÍ

Účinnost mytí/sušení je vyjádřena písmeny A až D. Písmeno A označuje nejlepší výsledek. Rozdíly v účinnosti mytí/sušení se projevují u nádobí zaschlého a silně zašpiněného.


HLUČNOST MYČEK

Hlučnost myček se dnes pohybuje od velmi nízkých 42 dB po necelých 60 dB. Integrováním myčky do kuchyňské linky se může hlučnost snížit až o 2 dB. Nízká hlučnost umožní využívat myčku i v noci.


MYCÍ PROGRAMY

Program na mytí běžně zašpiněného nádobí - při cca 60 °C a je základním programem.

Intenzivní program

myje velmi zašpiněné nádobí se zaschlými zbytky při teplotě okolo 70 °C. Bývá nejdelším programem.

Bio program

pracuje při cca 50 °C a lépe využívá enzymů v mycích prostředcích. Umývá běžně nebo silně zašpiněné nádobí s nižší spotřebou elektrické energie.

Rychlý program

při zhruba 40 °C je mírně zašpiněné nádobí umyto za 30 minut.

Senzorové programy

jsou umožněny vybavením myček elektronickými senzory. Senzory sledují průběh mytí a podle toho upravují mycí cyklus. Výborné výsledky mytí jsou tak dosaženy při velmi nízké spotřebě vody a elektrické energie.

Předmytí

program ve studené vodě opláchne nádobí, které se bude umývat později.


DALŠÍ FUNKCE


6. smysl
technologie, která umožňuje zvolení režimu myčky jedním tlačítkem.


6. smysl MAX
senzorový program Senzor + automaticky přizpůsobí mycí teplotu v rozsahu 40-70 °C podle toho, jak je nádobí zašpiněné.


Anti-bacteria
garantuje odstranění 99,9 % bakterií z nádobí tak, že na konci mytí proběhne dodatečných 10 minut mytí při vyšší teplotě.


Multi-tablet
nastavení typu čisticího prostředku, který použijete při mytí.


Samovyvažovací dvířka
dvířka zůstanou v každé poloze stát a nevyklouznou tak z ruky.


Funkce pro mytí v jednom koši (Multizone)
výhodná při mytí polovičního množství nádobí.


Odložený start
umožňuje odložit začátek mytí o 1 až 24 hodin a využít tak např. noční proud.


Bezpečnostní systémy
chrání proti vytopení při poškození přívodní hadice (Waterstop) nebo myčky (Watersafe). Systémy zastaví přívod vody do myčky a zadrží unikající vodu.


Back to AEG homepageThinking of you - Electrolux       Logo     Výsledek obrázku pro lg     Logo Whirlpool    Bauknech CZVýsledek obrázku pro indesit            Hotpoint              Výsledek obrázku pro haier                
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one