Autorizovaný servis a prodej elektro.

SOMDIS v.o.s.  

                   

Krále Jana 312 - 583 01 Chotěboř   Tel.569623498   603853933  Ičo:25945394  Dič:CZ25945394

 

 Otevírací doba: pondělí - pátek  8:00-16:00   Sobota: zavřeno . Po předchozí domluvě možno kdykoli mimo pracovní dobu, i v sobotu. 
                      e-mailová adresa:somdis.v@iol.cz     

 

Jak udržovat lednici

Dobré zacházení s chladničkou je prioritou při efektivním využívání spotřebičů v domácnosti. 

 

 

Sny o osvěžujících nápojích, lehkých a křupavých salátech nebo zmrzlině začínáme snít v období zvyšujících se teplot a probíhajícího léta. S tím jsou také spojeny vyšší nároky na domácí spotřebiče. Teplý vzduch zapříčiňuje nepřetržitý chod chladničky, díky tomu je narušen standardní chod takového spotřebiče a dochází tak k jeho přetěžování a zvyšování nákladů na jeho provoz.

 

První věc, kterou bychom měli maximálně omezit, je otevírání a zavírání chladničky. To totiž nezpůsobuje jen nepřetržitý chod tohoto spotřebiče, ale teplý vzduch, který do ní takto vniká, vytváří prostředí podporující vznik ledové námrazy. Chcete-li otevírání a zavírání chladničky maximálně omezit, myslete na organizaci potravin již při jejich ukládání – např. uchovávání nápojů v dveřních zásobnících, což umožňuje jejich vyjmutí během několika sekund.

 

U moderních chladniček existují funkce, které odvádějí teplo uvnitř spotřebiče ven pomocí pumpy. To ale klade na uživatele daleko vyšší nároky týkající se čistoty. Případná námraza, která se na tomto povrchu může vytvořit, musí být pravidelně odstraňována.

 

Pro vlastníky volně stojících chladniček je tu další bonus. Černý kondenzátor na zadní straně, zbaven všech nečistot a prachu, může prodloužit její životnost. Ale i toto má jeden háček – nebude li tento kondenzátor pravidelně čištěn, může se zvýšit spotřeba energie až o 50 %, jak potvrzují odborníci ze společnosti Electrolux. Aby bylo možné kondenzátor pravidelně čistit a aby nedocházelo k jeho přehřívání, měla by být chladnička umístěna minimálně 10 cm od stěny.

 

Velmi důležité je myslet již při koupi chladničky na její budoucí umístění. Podle průměrné teploty v místnosti vybíráme různé kategorie chladniček: - standardní: pro teplotu 16 - 32° C - chladničky v třídě SN pro chladnější místnosti (do 10° C) - chladničky v třídě ST pro teplé místnosti (až do 38° C)

 

Při výběru chladničky by měla být jedním z hlavních rozhodovacích faktorů spotřeba energie. Spotřebiče s nižší spotřebou energie zatěžují podstatně méně nejen životní prostředí, ale i naši peněženku. Moderní chladnička dokáže ušetřit až o 35 % více energie než modely vyráběné před 10 lety.

 

zdroj Electrolux

Back to AEG homepageThinking of you - Electrolux       Logo     Výsledek obrázku pro lg     Logo Whirlpool    Bauknech CZVýsledek obrázku pro indesit            Hotpoint              Výsledek obrázku pro haier                
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one