Autorizovaný servis a prodej elektro.

SOMDIS v.o.s.  

                   

Krále Jana 312 - 583 01 Chotěboř   Tel.569623498   603853933  Ičo:25945394  Dič:CZ25945394

 

 Otevírací doba: pondělí - pátek  8:00-16:00   Sobota: zavřeno . Po předchozí domluvě možno kdykoli mimo pracovní dobu, i v sobotu. 
                      e-mailová adresa:somdis.v@iol.cz     

 

Jak nakupovat lednici

JAK NAKUPOVAT CHLADNIČKY
 

Před vlastním nákupem chladničky si rozvažte její umístění v kuchyni, změřte prostor, do kterého ji chcete umístit. Vezměte také v úvahu, jak často nakupujete potraviny. Čím častěji chodíte nakupovat, tím větší důraz byste měli klást na chladicí část. Dáváte-li přednost nákupům do zásoby, tím více oceníte mrazicí část.


VELIKOST CHLADNIČKY

Rozměry chladniček jsou variabilní, pouze hloubka je standardně 60 cm. Běžná výška se pohybuje od 85 do 210 cm, šířka od 55 do 90 cm. Při zvažování objemu chladničky můžete použít obecné pravidlo, že 1 osoba využije přibližně 50 litrů chladničky a 25 litrů mrazáku.


TYPY CHLADNIČEK

Rozlišujeme následující typy:

  • chladničky (bez mrazicího prostoru)
  • kombinované chladničky s mrazničkou
  • jednodveřové
  • dvoudveřové (chladicí a mrazicí část jsou odděleny)
  • samostatné mrazáky
  • s otvíráním zpředu
  • s otvíráním shora (tzv. truhlicové)

Chladničky se také rozlišují na jednokompresorové a dvoukompresorové. Při dvou kompresorech lze samostatně ovládat chladicí a mrazicí část. Při odjezdu na delší dobu je tedy možno vypnout jen jednu část a ušetřit tak energii.


SPOTŘEBA ENERGIE

Pro snadnou orientaci ve spotřebě energie je každá chladnička povinně zařazena do tzv. energetické třídy. Energetické třídy jsou označeny písmeny A až G, kde A znamená nejnižší spotřebu energie a G spotřebu největší. Pozor na umístění chladničky vedle radiátoru či jiného tepelného zdroje. Vlivem okolního tepla se zvyšuje spotřeba energie a zatěžuje se spotřebič.


DESIGN

Důležitou roli při výběru hraje i design, nejen vnější, ale i vnitřní. Chladnička by měla nabízet dostatek nastavitelných polic, šuplíky pro ukládání zeleniny, ve dvířkách přihrádky na lahve, vejce, máslo či aromatické potraviny. Police bývají skleněné, drátěné či plastové.


KLIMATICKÁ TŘÍDA

Klimatická třída určuje optimální teplotu prostředí, ve kterém chladnička pracuje. Teplota v místnosti, ve kterém bude spotřebič umístěn, má vliv na spotřebu energie a optimální fungování spotřebiče. Rozlišujeme tyto klimatické třídy: SN - okolní teplota od +10 °C do +32 °C, N - od +16 °C do 32 °C, ST - od 18 °C do 38 °C, T - od 18 °C do 43 °C.


UŽITEČNÉ FUNKCE


Anti Bacterial filtr
filtr zachytí bakterie i chemické či mechanické nečistoty obsažené ve vzduchu a zamezí zkažení potravin, vzniku pachů a různých onemocnění.


No Frost
beznámrazový systém je založen na nucené cirkulaci vzduchu, čímž v chladničce snižuje vlhkost, nevzniká námraza a není ji potřeba odmrazovat. Po otevření dvířek chladničky rychle vrací vnitřní teplotu na optimum.


Poloautomatické odmazování
při odmrazování není nutné odstavit chladničku mimo provoz.


Automatické odmrazování
chladničku není třeba odmrazovat.


Odolnost proti výpadku proudu
označuje dobu (v hodinách), po kterou je mraznička schopna zachovat potraviny v plně zmrazeném stavu po výpadku proudu.


Varovný signál
optický nebo zvukový signál informuje o zvýšené teplotě nebo otevřených dveřích.


6. smysl
senzorová technologie, která odhalí sebemenší teplotní rozdíly a rychle obnoví optimální teplotu, aby se zachovala čerstvost a trvanlivost potravin. Prodlužuje trvanlivost potravin o 25% oproti tradičním chladničkám.


6. smysl Total No Frost
kombinace 6.smyslu se systémem No Frost , která prodlouží trvanlivost potravin na dvojnásobek.


Superfreez
rychlé zmrazení potravin


Supercool
funkce řízená elektronickým senzorem, který zabezpečí rychlé zchlazení potravin právě vložených do chladničky


ZÁRUKA A DOSTUPNOST SERVISU

Délka záruky, možnost předplacení delší doby záruky či vzdálenost do nejbližšího autorizovaného servisu jsou faktory, které bychom také neměli opomenout.


Back to AEG homepageThinking of you - Electrolux       Logo     Výsledek obrázku pro lg     Logo Whirlpool    Bauknech CZVýsledek obrázku pro indesit            Hotpoint              Výsledek obrázku pro haier                
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one